Deri Mont Boyama ve Renk Değişimi Fiyatları
Deri Mont Boyama Görseli

Deri Mont Boyama

Deri mont boyama işlemi son derece tecrübe ve dikkat isteyen bir iştir. Deri giyim ürünlerinde mont, ceket, kaban, yelek zamana ve giyime bağlı olmak ile birlikte yeniden boyanması gerekir.

Deri mont boyama işlemini ustamız yılların vermiş olduğu tecrübe ile deri mont türüne göre hangi boya kullanılır boya nasıl püskürtülür gibi detayları hatasız bir şekilde el emeği yöntemi ile gerçekleştirmektedir.

Boyama işleminde ilk olarak boya türü seçilmelidir. Çünkü her deri giyim ürünü aynı sertlikte veya aynı deri türünde olmayabilir.

Ardından renk seçimine gidilir, eğer kullanılacak olan renk çok spesifik ise boya karışımı yapılarak aynı renk elde edilir. Boyama işlemini boya tabancası kullanılarak ve deri ceketin her bölgesine özenle eşit boya püskürtülerek yapılmaktadır.

Boyama işlemi bittiğinde deri ceketin kuruması için beklemeye alınmalıdır. Deri ceketinizin boyası kuruduktan sonra son kontroller yapılır ve jelatin yardımıyla paketlenerek müşteriye teslim edilir.

Deri mont boyama fiyatları

Deri mont boyama fiyatları çok fazla degişkenlik göstermektedir. Deri ceketinizin türüne ve derinin kalınlığına göre farklı ücretlendirme yapılmaktadır.

Teklif formunu doldurarak size uygun en iyi fiyatı ögrenebilirsiniz.

Deri giyim ürünleri bakım tavsiyeleri için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Renk Değişimi

Deri mont renk degişimi fazlasıyla zahmetli bir işlemdir. İlk olarak deri montunuza astar atılır daha sonra çift kat boya uygulanır.

Rengin bire bir aynı olması için eşit miktarda boya püskürtülür.

Ancak koyu renklerden açık renge geçiş mümkün değildir. Örnek vermek gerekirse kahverengi deri montunuzu siyaha boyatmak isterseniz bu işlem yapılamaz.

Karartma

Karartma işlemi rengini açık bulduğunuz deri montunuza uygulanır. Ayrıca uzun yıllardır giyilen bir ceket ise ayrıca karartma işlemi gerekebilir.

Deri ceketinizin tamamına veya belirttiginiz bir bölgesine karartma işlemi uygulanabilir.

Bu karartma işlemi zorunlu olmamakla beraber müşteriye bırakılmıştır.

Çizgi Atma

Deri ceketinizin dikiş yerlerine uygun renk ile boyanmasına çizgi atma işlemi denir.

Bu işlemin püf noktası montunuz koyu renkte ise çizgi atılacak dikişlere açık renk kullanılacak şekilde uygulanmalıdır.

Duman Atma

Duman atma işlemi deri montunuza ayrı bir hava katarak var olan rengin koyu renge dönmesini sağlar. Bu işlem müşteri isteğine kalmıştır.

Doğru renk ile uygulandığında farklı bir monta sahip olmuş havası yaratır.

Hemen Ara