Deri Mont Nasıl Temizlenir? - Bakım Tavsiyeleri
Deri Mont Nasıl Temizlenir Görseli

Deri Mont Nasıl Temizlenir?

Bu yazıda deri mont nasıl temizlenir?, deri mont çamaşır makinesine atılır mı? gibi soruları yanıtlayıp deri ceket temizliği hakkında tavsiyeler vermeye çalışacağız.

Deri giyim ürünleri fazlası ile bakıma muhtaçtır. Kış ve sonbahar aylarının vazgeçilmezi deri mont ürünleri yazın giyilemediğinden dolayı temizlenip hava alacak şekilde asılmalıdır.

Eğer bu işlemi yapmaz iseniz yaz boyunca havasız ortamda kalarak çürümeye yüz tutacaktır. Gelelim rutin temizliğe, deri ceketinizi asla çamaşır makinesinde yıkamamanız gerekir.

En fazla yapacağınız temizlik bir bezi hafif ıslatarak nazik dokunuşlarla ceketin tüm bölgelerini temizlemektir.

Deri ceket kuru temizlemeye verilir mi?

Deri ceketinizi kendiniz temizlemek istemiyorsanız kuru temizlemeye verebilirsiniz. Kuru temizleme çalışanları deri mont temizlenmesi hakkında genelde bilgi sahibindirler, bu yüzden gönlünüz rahat bir şekilde yıkatabilirsiniz.

Deri ceket lekelenirse ne yapılmalı?

Deri ceketinize kahve, çay, yağ veya çıkmayacak bir leke döküldüyse tek çare montun boyanmasıdır. Bu gibi durumlarda tecrübeli bir ustaya yaptırılması tercih edilmelidir.

Engin ustamız deri sektörüne yıllarını vermiş bir zanaatkardır. Ceketinizin boyama ve bakım işleri için bizleri hemen arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.


Deri mont temizlemek zor mudur?

Deri mont temizlemek oldukça basit ve fazla temizlik malzemesi istemeyen bir işlemdir. Her sezon bitiminde temizliğinizi yaparsanız deri montunuzun ömrünü uzatmış olursunuz.

Deri mont nasıl temizlenir? sorusuna bu makalede cevap vermeye çalıştık. Daha fazla deri giyim ürünleri hakkında bilgi almak için diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Deri mont nasıl ütülenir?

Deri ceketinizin ütülenmesi bizim pek tavsiye etmediğimiz bir eylemdir. Ancak gözünüze fazlası ise batan bir kırışık ile karşı karşıyaysanız ütünüz ün sıcaklığı 80 derece civarında olmalıdır. Deri ceketinizi ütülerken her bölgesine aynı baskıyı uygulayarak ütülemenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Hemen Ara