Deri Mont Nasıl Boyanır? - Bakım ve Tavsiyeler
Deri Mont Nasıl Boyanır Görseli

Deri Mont Nasıl Boyanır?

Deri mont nasıl boyanır? sorusuna bu yazıda sizlere yanıt vermeye çalışacağız. Deri malzemesinden üretilen tüm ürünler bakıma ihtiyaç duyar. Sizin deri montunuz gerçek deri ise en az 5 yılda bir boyanması gerekir. Çünkü giyime ve kullanıma bağlı olarak zamanla boyanın yıpranması gayet olağan bir durumdur.

Önemli olan deri ceketinizi boyatırken tecrübeli ve ne yaptığını bilen bir ustaya boyatmanızdır. Eğer tecrübesiz birine boyatırsanız deri montunuz bir daha giyilemez hale gelebilir.


Hangi Boya Kullanılmalı?

Deri giyim ürünlerinde kullanılan boya deri ayakkabı veya deri cüzdan ürünlerinden tamamen farklı bir boya kullanılır. Piyasada ayakkabı boyası ile deri ceket boyayan kişilere vardır. Bu işlem çok hatalıdır, ve deri montunuz bir daha giyilemez bir hale getirebilir.

Engin ustamız deri ceketinizi deri giyim ürünlerine uygun boya kullanarak ve aynı zamanda boya tabancası ile püskürtme yöntemi uygulayarak boyamaktadır.

“Eski deri ceket yoktur bakımsız ilgisiz deri ceket vardır.”

Engin Uzuner

Deri Mont Boyama Nasıl Yapılır?

İşleme ilk önce deri giyim ürününüzün türüne ve rengine göre boya rengi seçilir. Eğer deri ceketinizin rengi çok farklı ve zor bulunan bir renk ise karışım yapılarak bire bir aynı renk üretilir.

Çift renk ise ona göre boyalar hazırlanır akabinde uygun ortam oluşturulup boya tabancası yardımı ile püskürtme yöntemi uygulanıp ve deri ceketin her bölgesine aynı boya akıtılarak boyama işlemi yapılır.

Boya işlemi bittiği esnada deri mont asılıp kuruması beklenir. Bu esnada bekleme süresi ve deri ürününün hava alması çok önemli noktalardan bir tanesidir.

Deri Mont Nasıl Boyanır?
  • Garantili işçilik kapsamasında boyama.
  • Boya sonrası akma sertleşme meydana gelmez.
  • Bulunması zor renkler, karışım yapılarak boyanır.
  • Boya tabancası ile boya püskürtülerek işlem yapılır.
  • Çift kat boyama işlemi yapılır.

 

Suni Deri Mont Boyanır mı?

Suni deri montlar malzemesi gerçek deri olmadığı için maalesef boyama işlemi uygulanamaz. Ancak yaka kısmında bir yıpranma söz konusu ise oraya aynı renk ek parça koyulabilir.

Suni deri montlar petrolden dayanıksız ve sağlıksız bir maddeden yapılmaktadır. Tavsiyemiz elinizdeki suni monttan umudu kesip yerine bir an önce gerçek deri mont almanızdır.

 

Ceket Boyama Fiyatları

Deri mont boyama fiyatları boyutuna rengine ve cinsine göre degişkenlik göstermektedir.

Örnek olarak bir deri kaban ile klasik bir deri ceketin boyama ücretleri arasında fark vardır. Deri ürününüz boyutu ne kadar uzun veya kalın olursa o kadar boyama ücreti yükselebilir.

Deri mont boyama fiyatları kullanılan boya kalitesine ve yapılan işçilige göre hesaplanarak en uygun fiyat yansıtılır.

Bu yazıda sizlere deri mont nasıl boyanır sorusuna cevap vermeye çalıştık. Daha fazla deri giyim bakım ve tavsiye konuları hakkında bilgi istiyorsanız diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Boyanmış Deri Ceket Örneği

 

Deri Mont Boyanmış Hali

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Hemen Ara